Kujawy i Pomorze - poznaj region z przewodnikiem - logo mobilne

Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim

Zwiedzanie z przewodnikiem dla dorosłych i dzieci

Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim

Na zamku w Radzyniu Chełmińskim nagrywano kultowy, polski serial „Samochodzik i Templariusze” a pozostałości po planie filmowym zdobią do dziś zamkowe mury. W lutym 2022 roku przypadła 50 rocznica pierwszej telewizyjnej emisji tego serialu a w piwnicach przygotowana została wystawa kadrów z filmu.

W latach świetności był to drugi co do wielkości zamek po Malborku.

 

Trasa zwiedzania obejmuje cały obiekt. Na poziomie parteru dostępna jest kaplica z zakrystią, dziedziniec oraz pozostałości po kapitularzu i refektarzu. Zamkowe podziemia niczym wehikuł czasu przenoszą w czasy średniowiecznych rycerzy, dając możliwość zasiadania w ławach sali biesiadnej, przymierzania elementów uzbrojenia czy próbowania urządzeń w izbie tortur. Ponadto dostępna jest sala muzealna i dawna krzyżacka kostnica. Zwieńczeniem trasy, prowadzącej przez kręte i wąskie korytarz, są dwie strzeliste wieże, z których rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

 

Po zwiedzaniu obiektu z przewodnikiem turystycznym na uczestników spaceru czekać będą dodatkowe atrakcje warsztatowe przygotowane przez członków Bractwa Rycerskiego Zamku Radzyńskiego. Będzie to między innymi strzelanie z łuku czy wypiekanie podpłomyków.

Lokalizacja

 • 2022-04-23
  12.00 - 15.00 0 miejsc
 • miejsce zbiórki:
  Radzyń Chełmiński
  Brama wejściowa, Zamek w Radzyniu Chełmińskim, ul. Waryńskiego 4
 • PATREDINO Patrycja Piłat
  tel: 694959628
Możliwość uczestnictwa w wydarzeniu z czworonogiem
Brak możliwości rejestracji

Polecane wydarzenia: